Nie lubi samochodów…?

Odsłony: 1411

{jcomments on}Nie lubi samochodów…?


31- letni mieszkaniec naszej gminy, został zatrzymany przez głuchołaskich policjantów jako osoba podejrzana o zniszczenie samochodów. Jak do tego doszło?
W dniu 17.04.2013 r., do funkcjonariuszy dotarło zgłoszenie o zdemolowaniu samochodu marki BMW. Do zdarzeni doszło w dniu poprzednim, przed budynkiem znajdującym się na jednej z głuchołaskich ulic. Jak stwierdzili policjanci, osoba podejrzana o popełnienie tego czynu, wyrwała lusterko oraz rozbiła szybę przednią i tylną. Jakby tego było mało, w dniu następnym sprawca powtórzył swój wyczyn – tym razem rozbił tylne lampy oraz zarysował i wgniótł karoserię. Kolejny dzień – kolejna demolka. Policjanci otrzymali telefoniczne powiadomienie o następnym zdarzeniu. Tym razem był to samochód marki

Volkswagen Vento. W celu ustalenia dokładnego przebiegu wydarzeń oraz sprawcy funkcjonariusze natychmiast udali się na miejsce zdarzenia, gdzie w niedługim czasie udało się im zatrzymać mężczyznę podejrzanego o dokonanie w/w czynów. Nietrzeźwy, jak się okazało podejrzany, został przewieziony do Komendy Powiatowej w Nysie. Dzięki materiałowi dowodowemu zebranemu przez głuchołaskich policjantów, mężczyźnie przedstawiono 3 zarzuty, dotyczące zniszczenia mienia. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności. Oszacowane straty to około 2, 500 zł. (Materiały prasowe KWP Opole)