Kolejny dobry pomysł w Nysie.

Odsłony: 1277

{jcomments on}Kolejny dobry pomysł w Nysie.

Podczas Dni Nysy, zostały przeprowadzone testy sieci Miejskiego Internetu.
W ramach prowadzonych testów, w kilku punktach miasta, Biuro Informatyki UM uruchomiło infrastrukturę publicznej bezprzewodowej sieci radiowej p.n.: MIEJSKI INTERNET NYSA. Wszystkie zebrane doświadczenia oraz informacje dotyczące funkcjonowania urządzeń, posłużą do wdrożenia w/w na szerszą skalę w następnych punktach miasta. Uruchomienie Miejskiego Internetu możliwe jest dzięki wybudowanej w ub. roku infrastrukturze Miejskiej Optycznej Sieci Teleinformatycznej, która powstała na potrzeby podłączenia kamer monitoringu wizyjnego miasta.


Obecnie z Miejskiego Internetu można skorzystać:

- w okolicy Wieży Ziębickiej

- w okolicy Fontanny Trytona

- w okolicach Alei Lompy

Zachęcamy do poszukiwań zasięgu sieci o nazwie: MIEJSKI INTERNET NYSA
A teraz rodzi się pytanie: dlaczego nie u nas? Dlaczego nie można skorzystać z dobrych i sprawdzonych pomysłów naszych nyskich sąsiadów, choćby na próbę? Naturalnie, korzystanie z tej usługi jest obwarowane pewnymi zasadami, ale jednocześnie pozwala na bezpieczne korzystanie z Internetu. Może więc warto byłoby przenieść ten pomysł na teren naszego miasta…?

A oto warunki, które trzeba spełnić aby korzystać z darmowego, bezprzewodowego dostępu do Internetu na terenie Nysy:
1. Posiadanie komputera przenośnego lub innego urządzenia wyposażonego w bezprzewodową kartę sieciową.
2. Po uruchomieniu komputera należy uruchomić aplikację zarządzającą połączeniami z sieciami bezprzewodowymi i przeprowadzić wykrywanie sieci w zasięgu których aktualnie się znajdujemy.
3. Wśród dostępnych sieci bezprzewodowych wybrać i połączyć się z siecią MIEJSKI INTERNET NYSA (nie ma potrzeby wpisywania żadnych haseł).
4. Po otrzymaniu adresu sieciowego i komunikatu o fakcie uzyskania połączenia z siecią MIEJSKI INTERNET NYSA otworzyć przeglądarkę internetową i wpisać adres dowolnej strony www.
5. Połączenie automatycznie zostanie przekierowane na stronę z regulaminem sieci bezprzewodowej.
6. Po przeczytaniu i zaakceptowaniu regulaminu możliwe jest korzystanie z sieci bezprzewodowej MIEJSKI INTERNET NYSA.
7. Po upływie 60 minut połączenie z Internetem zostanie przerwane a przeglądarka zostanie przekierowana na stronę logowania. Aby skorzystać z sieci bezprzewodowej MIEJSKI INTERNET NYSA należy powtórzyć działania z punktów 5 i 6. (foto The Opte Project)