Pokrzywna pięknieje

Odsłony: 2014

{jcomments on}Pokrzywna pięknieje

Leśne kąpielisko w Pokrzywnej może już niebawem stać się ważnym punktem na turystycznym szlaku. Na jego brzegu wybudowano nowoczesny, luksusowy hotel, który zastąpił stary, spalony pod koniec lat osiemdziesiątych. Jeśli obiekt otrzyma pozytywną opinię podczas standaryzacji, zostanie oznaczony czterema gwiazdkami. Hotel jest przygotowany na przyjęcie ok. 70 gości. Posiada SPA, basen, jacuzzi, a oprócz tego piękne położenie w sąsiedztwie lasu i wody.

Trzeba też wspomnieć, że rośnie liczba atrakcji w Pokrzywnej. Już niedługo rozpocznie się tu inwestycja pod nazwą „Zaginione miasto Rosenau”. Ma to być park rozrywki oraz edukacji na miarę XXI wieku. Turyści odwiedzający tę miejscowość mają też okazję podziwiać piękny krajobraz z wysokości 100 m., na która są wynoszeni przez specjalny balon. Największa atrakcją jest jednak spacer po Górach Opawskich i przebywanie na łonie przyrody.

Rozwój gospodarczy obserwowany na terenie Jarnołtówka i Pokrzywnej bardzo nas cieszy. Może w przyszłości przynajmniej na turystyce będzie można w naszej gminie zarobić.