Policjanci ramię w ramię.

Odsłony: 1238

{jcomments on}Policjanci ramię w ramię.

Policjanci z Głubczyc wspólnie z funkcjonariuszami z KWP w Opolu zatrzymali 6 osób, które są podejrzane o szereg kradzieży z włamaniem.
Ich „działalność’ odbywała się m.in. na terenie powiatu głubczyckiego. Funkcjonariuszom udało się odzyskać dużą ilość przedmiotów pochodzących z przestępstwa, a ich szacunkowa wartość to około 200 000 zł. Między 19 a 21 czerwca 2013 roku policjanci z Głubczyc zatrzymali 6 osób w wieku 21-28 lat (które są mieszkańcami powiatu głubczyckiego), podejrzanych o kradzieże z włamaniem na terenie województwa opolskiego i województw ościennych. Jak udało się ustalić policjantom, podejrzani mieli dokonywać kradzieży również za granicą państwa. Policjanci z Głubczyc zabezpieczyli 70 pił spalinowych, 20 kos spalinowych oraz ponad 100 innych elektronarzędzi, takich jak: wiertarki, wkrętarki, klucze i inne elektronarzędzia specjalistyczne znanych marek. Pośród odzyskanych przedmiotów jest również 10 siodeł.


Ustalono, że przedmioty te były kradzione między innymi w remizach strażackich w okresie od lipca 2012 r. do czerwca 2013 roku.
W dniu 21 czerwca – troje podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych na 3 miesiące. Wobec jednego z nich sąd zastosował dozór policji, wobec kolejnego poręczenie majątkowe, a kolejnemu odwieszono ciążący na nim wyrok pozbawienia wolności. (foto: www.opolska.policja.gov.pl)