Młodzieżowi radni

Odsłony: 1354

{jcomments on}Młodzieżowi radni

W ubiegłą środę (03 lipca) odbyło się spotkanie Młodzieżowej Rady Miejskiej z Radą Miejską w Głuchołazach, na którym to przewodniczący Michał Szupryczyński przedstawił sprawozdanie z działalności tejże rady za rok 2012/2013.
MRM w ramach swojej działalności nawiązała współpracę z GOSiR w Głuchołazach, pomagała w organizacji festynów i w ramach wolontariatu zajmowała się animacją dzieci. Młodzi radni współdziałali w imprezach takich jak Dzień Olimpijczyka i „Mam talent”, przeprowadzili w czerwcu 2012 roku zbiórkę pieniędzy na schronisko w Konradowej ( w tym projekcie udział wzięły szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne). W listopadzie 2012 roku 20 radnych zwiedziło Sejm RP, Muzeum Powstania Warszawskiego i Centrum Nauki Kopernik. Młodzieżowa Rada Miejska złożyła wniosek do budżetu o dofinansowanie szczepionek HPV, rozbudowę skateparku, oraz wykonanie tablic upamiętniających kawalerów orderów uśmiechu. Przewodniczący MRM uczestniczył w debacie o demokracji w Nysie. Młodzieżowi radni ustosunkowali się do

pisma pani posłanki Danuty Jazłowieckiej skierowanego do Parlamentu Europejskiego w sprawie udziału młodych ludzi w strukturach samorządu i Unii Europejskiej. Przewodniczący MRM otrzymał propozycję udziału w projekcie „Opolskie Dziołchy”. Podczas imprezy Dni Głuchołaz reprezentanci MRM stoczyli zwycięski mecz z głuchołaskimi radnymi.
W planach MRM ma organizację imprezy Głuchołaski Dzień Sportu. Michał Szupryczyński wspomniał w swoim sprawozdaniu o spotkaniu opłatkowym z udziałem pana Jana Ćwieka, Piotra Kędronia, Mariusza Migały, poprzedniej przewodniczącej MRM Pauli Migały, burmistrza Głuchołaz Edwarda Szupryczyńskiego oraz Marka Szymanowskiego.