Nysa: Uwaga zmiany w organizacji ruchu drogowego

Odsłony: 1183

{jcomments on}Nysa: Uwaga zmiany w organizacji ruchu drogowego


13 lipca tego roku na plaży Nyskiego Ośrodka Rekreacji odbędzie się IV edycja Festiwalu Ognia i Wody.

Policja apeluje aby mieszkańcy miasta na tę imprezę wybrali się pieszo w związku z przewidywaną dużą ilością kierujących samochodami.

 

W związku z organizowaną na plaży Nyskiego Ośrodka Rekreacji IV edycją Festiwalu Ognia i Wody, doświadczeni latami ubiegłymi, nyscy policjanci przewidują duże utrudnienia w ruchu w rejonie DK 46, miejscowości Skorochów i Głębinów.

 

Z obserwacji lat ubiegłych wynika, iż największe utrudnienia występowały przy wyjeździe z parkingu NOR- u w obu kierunkach oraz z ul. Saperskiej jak również w Skorochowie i Głębinowie.

Szczególnie newralgicznym punktem będzie odcinek drogi ulicy Saperskiej i Eichendorfa. Dwa główne kierunki powrotów kierujących odbywać się będą ul. Otmuchowską i Saperską. W tych miejscach będzie prowadzona ręczna regulacja ruchem przez funkcjonariuszy nyskiej drogówki, podczas której w miarę możliwości na tym odcinku okresowo ruch zostanie puszczony dwoma pasami. W związku z tym policjanci proszą o podporządkowanie się wydawanym przez nich poleceniom i jazdy zgodnie ze wskazanym kierunkiem. Możliwy będzie przejazd ul. Eichendorfa, następnie ul. Słowiańska w kierunku ul. Bramy Grodkowskiej (DK 46).

 Przypominamy, że dodatkowym utrudnieniem jest zamknięta tama na ul. Słonecznej zarówno dla ruchu kierujących jak i pieszych. Jednak w tym dniu ruch pieszych zostanie przywrócony. Dlatego też policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Nysy apelują do mieszkańców aby na imprezę wybierali się pieszo lub wybrali komunikację MZK, dzięki czemu unikną oczekiwania w korkach, zatorach drogowych.

Wydział Ruchu Drogowego prosi osoby poruszające się pieszo aby w tym dniu nie korzystali z przejścia dla pieszych znajdującego się przy cmentarzu na DK 46 na ul. Mieczysława, gdyż to znacznie utrudni i zatamuje ruch jadących tą drogą samochodów.

Informujemy, iż na ul. Saperskiej - wjazd od DK 46 od godziny 17.00 będzie znak drogowy zakaz wjazdu. Możliwy wjazd tylko od Skorochowa.

Główny parking znajdować się będzie podobnie jak w latach ubiegłych na terenie NOR-u przy DK 46 wylot w kier. m. Otmuchów. Osoby, które będą opuszczać parking jadące w kierunku Opole, Grodków, a nawet w kier. Nysy w celu uniknięcia zatorów drogowych prosimy o korzystanie z dogodnego objazdu miejsc zakorkowanych poprzez miejscowości Goświnowice - Radzikowice, Korzękwice dalej Pakosławice- wylot na krajową 46 kier. Opole. Na Nysę przez miejscowości Bykowice, Regulice.

W zależności od natężenia na drodze krajowej 46 jeden kierunek tej drogi zostanie zamknięty (z kier. Kłodzka) i odbywać się będzie przez miejscowości Goświnowice, Jędrzychów w kier. Nysy. Wstrzymanie to najpóźniej przewidujemy na godzinę 22.00 celem zapewnienia bezpieczeństwa i płynności ruchu pojazdów wyjeżdżających z parkingu centralnego.

Apelujemy, aby pozostawiający swoje pojazdy, parkowali w miejscach do tego wyznaczonych. Stosowali się do znaków zatrzymania, postoju, kierunku jazdy. W przypadku niedostosowania się do znaków lub też pozostawiania pojazdów w miejscach zagrażających bezpieczeństwu, tam gdzie tamuje i utrudniania ruchu pieszym samochody takie będą odholowane na koszt właściciela na parking strzeżony. W czasie imprezy o bezpieczeństwo kierujących jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego będą dbać policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Nysie jak również koledzy z drogówki z komend policji województwa opolskiego.

 

Mapki dojazdowe, trasa specjalnych autobusów do pobrania na stronie:

www.nysa.eu/aktualnosc-5519-iv_festiwal_ognia_i_wody_nysa_zaprasza.html