Czekamy na nowe deklaracje

Odsłony: 1220

{jcomments on}Czekamy na nowe deklaracje

Według informacji zamieszczonych na oficjalnej stronie urzędu mieszkańcy gminy Głuchołazy otrzymają w najbliższym czasie nowe deklaracje śmieciowe. Będą one częściowo wypełnione danymi zawartymi w poprzednim formularzu, ale z uwzględnieniem nowych stawek. Przypomnijmy, że obniżono opłaty tylko dla osób deklarujących selektywne zbieranie odpadów.

Nowe stawki dla tych mieszkańców wynoszą:

  • 11,00 zł miesięcznie od osoby
  • 6,00 zł miesięcznie od osoby w wieku do 18 roku życia lub kontynuującej naukę w szkole lub w szkole wyższej do 26 roku życia w przypadku, gdy na danej nieruchomości prowadzone jest gospodarstwo domowe, w którym zamieszkuje troje lub więcej takich osób.

Prócz tego właściciele nieruchomości otrzymają od Komunalnika informator zawierający nowy harmonogram wywozu odpadów oraz instrukcje dotyczące sposobu gromadzenia śmieci.

Jak czytamy na stronie urzędu, nowe opłaty uwzględniają „ustalony w przetargu koszt funkcjonowania nowego systemu śmieciowego oraz koszt funkcjonowania okresu przejściowego”. Bardzo możliwe zatem, że okres przejściowy zapowiada się na dłużej, skoro jego koszt został ujęty w wysokości stawki za śmieci.

Nadal jednak nie wiadomo, co zrobić z poleceniami do zapłaty, które otrzymali już wcześniej mieszkańcy gminy, a uwzględniały one opłatę według starej stawki. W odezwie zamieszczonej na stronie czytamy : „Nowe stawki obowiązują od dnia 01 lipca 2013r.”, a zatem logika podpowiada, że nie należy wpłacać pieniędzy zadeklarowanych w kwietniu, ale wyliczyć sobie opłatę po nowemu.

Niestety, o tym urząd nie napisał, a więc  pozostaje to tylko naszym domysłem. A tyle razy mówi się, by „odpowiednie dać rzeczy słowo”.