Rada Miejska w Głuchołazach popełnia błędy?

Odsłony: 1740

{jcomments on}Rada Miejska w Głuchołazach popełnia błędy?

Errare humanum est, ale najwyraźniej Rada Miejska w Głuchołazach nadużywa tej praktyki. Jak się okazuje, niektóre zapisy RM są niezgodne z prawem. Nieprawidłowości dopatrzono się w uchwałach dotyczących dotowania oświaty. W artykule „Błędy w uchwałach o dotowaniu oświaty - Rady Miejskiej w Głuchołazach” autor, dr Bogdan Stępień, wspiera Stowarzyszenie Edukacyjne - Przyjazna Szkoła w Gierałcicach w jego walce o zgodne z prawem dotowanie prowadzonej przez nie szkoły.

Jak wynika z prezentowanego materiału, najwyraźniej samorządowcy nie za bardzo rozumieją zapisy art. 80 ustawy o systemie oświaty, skoro w uchwale Rady Miejskiej w Głuchołazach podjętej w dniu 27 czerwca 2012 r . oraz jej nowelizacji z dnia 23 kwietnia 2013 r. znalazły się aż dwa błędy.

 

Prócz tego jeden z zapisów wspomnianej ustawy jest niefunkcjonalny, a może także niezgodny z prawem. Nic dziwnego zatem, że zawarta w nim treść tak została skomentowana: ”Zmuszanie podmiotów - przez Gminę Głuchołazy, do podpisywania umów o dotację dla potrzeby dotowania prowadzonych przez nie oświaty wg art. 80 i 90 ustawy o systemie oświaty jest pierwszym, i póki co jedynym znanym mi przypadkiem w Polsce!’

Odsyłamy do źródła: http://www.iar.pl/aktualnosci/2013-07-17_Bledy_w_prawie_miejscowym.html