Z protokołu Rady Miejskiej

Odsłony: 1230

{jcomments on}Z protokołu Rady Miejskiej

„Burmistrz Głuchołaz Edward Szupryczyński – deklaracja jest wyrażeniem woli i myślę, że tutaj spółka ponosi cały ciężar odpowiedzialności czy będzie finansowała przyłącze, czy też zostanie w taki sposób, to dla mieszkańca jest to bardzo ważna informacja. Tutaj sprawy techniczne, czy gmina będzie się odwoływała, to jeszcze nie wiemy, czy w ogóle będziemy mieli dokument okazania nieprawidłowości i czy gmina w ogóle będzie się odwoływała. Dzisiaj nie posiadam wiedzy na ten temat. Gmina, która została pozwana do UOKiK ma różną sytuację. Nie ma identycznych sytuacji i te decyzje  wyglądają bardzo różnie. Ja nie wiem, co będzie w decyzji. Natomiast jeżeli będzie ona daleko idąca, na pewno w trosce o finanse publiczne spółka „Wodociągi” będzie próbowała wszelkich kroków, które będą wskazywały, że zanim wyda dodatkowe pieniądze. O tym trzeba też rozmawiać, a deklaracja na pewno nie jest krzywdząca dla mieszkańców”.

Po przeczytaniu tego tekstu rodzi się wiele pytań.

Zastanawia nas na przykład, jak wygląda dokument okazania nieprawidłowości Jeśli w ogóle istnieje, czy różni się od dokumentu okazania prawidłowości?

 

 Zaś w kwestii różnej sytuacji gminy, wynikającej z faktu, że nie ma identycznych sytuacji i decyzji, przypomnę fragment wiersza naszej noblistki, która przewidziała taki stan rzeczy:

„Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy(...)
Żaden dzień się nie powtórzy,
nie ma dwóch podobnych nocy,
dwóch tych samych pocałunków,
dwóch jednakich spojrzeń w oczy”.

Poza tym wątpliwości nasze budzi stwierdzenie, że decyzja UOKiK-u może być daleko idąca i spowoduje podjęcie wszelkich kroków przez spółkę „Wodociągi” „które będą wskazywały, że zanim wyda dodatkowe pieniądze”.

Jedno jest pewne: dostrzegamy pewną zależność przyczynowo-skutkową między decyzją UOKiK-u a zachowaniem firmy, ale jest to zależność czysto fizyczna. Ponieważ pierwsza ze wspomnianych wielkości jest w ruchu (daleko idąca), wprawia w ruch tę drugą, która „będzie próbowała wszelkich kroków”, ale brak logicznego wyjaśnienia, co oznacza skrót myślowy „że zanim wyda dodatkowe pieniądze”.

Być może kwestia ta będzie wyjaśniana na następnej sesji RM.