W 3 i pół godziny do Warszawy

Odsłony: 1356

{jcomments on}W 3 i pół godziny do Warszawy


Tyle ma jechać nowoczesny pociąg pendolino z Wrocławia do Warszawy już w grudniu 2014 r. Aby jednak stało się to możliwe, potrzebna jest modernizacja naszych linii kolejowych. Jakby nie było, włoski pociąg rozwija prędkość 250 km na godzinę. Będzie to najszybszy pociąg w naszym kraju.

Zgodnie z zapowiedzią ministra Sławomira Nowaka, który wspomniał o tym przy okazji rozmów o budowie obwodnicy Nysy, pendolino ma również obsługiwać trasę z Opola do Warszawy i Gdańska.

Dziś pociąg został zaprezentowany na wrocławskim dworcu. Pojazd zakupiony przez PKP Intercity można było na razie tylko zwiedzać. Zainteresowanym udostępniono wagon pierwszej i drugiej klasy oraz kabinę maszynisty.

Przyjemnie pomyśleć, że takie maszyny będą już niedługo jeździć po naszym kraju. Miejmy też nadzieję, że po modernizacji wielkich linii i stacji kolejowych i nasze dworce doczekają się remontu. Może nie na wszystkich zatrzyma się pendolino, ale dobrze byłoby zadbać także o małe stacyjki. Chociaż stare, mają swój urok, a podróż miedzy nimi specjalnym pociągiem może stać się walorem turystycznym regionu. W wielu miejscowościach już o tym pomyślano. (foto: Jjajjo)