Zobacz zapis z przebiegu swojego leczenia

Odsłony: 1263

{jcomments on}Zobacz zapis z przebiegu swojego leczenia

Narodowy Fundusz Zdrowia od 2008 r. gromadzi dane o przebiegu leczenia swoich pacjentów. Zostały one zapisane w tzw. Zintegrowanym Informatorze Pacjenta (ZIP). Od 1 lipca 2013 r. każda osoba, która zechce zapoznać się ze swoimi danymi, może się zarejestrować w serwisie ZIP i przejrzeć swój rejestr usług medycznych. Oprócz danych o leczeniu są tam także dane o finansowaniu świadczeń.

 

Osoby chętne, ale mniej obeznane z Internetem, przedstawiciele NFZ . zapraszają 22 i 23 sierpnia do Urzędu Miejskiego w Nysie, sala 230, gdzie od godz. 9.30 do 15.00 będzie można skorzystać z fachowej pomocy w założeniu osobistego profilu w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta NFZ. Wystarczy jedynie zgłosić się z dowodem osobistym.

Korzystanie z serwisu jest bezpłatne. Wniosek rejestracyjny wypełniamy na stronie https://zip.nfz.gov.pl, a następnie osobiście odbieramy login i hasło w Oddziale Wojewódzkim NFZ wskazanym we wniosku.

ZIP gwarantuje nam szybki dostęp do informacji o naszym prawie do świadczeń zdrowotnych, wiedzę o leczeniu i przepisanych lekach oraz informacje o kwotach przeznaczonych na nasze leczenie.