Partnerstwo Nyskie - największe i najlepsze

Odsłony: 1073

{jcomments on}Partnerstwo Nyskie - największe i najlepsze

Projekt  pod nazwą "Partnerstwo Nyskie 2020" został najwyżej oceniony w Polsce, choć rywalizował z 82 projektami. Jest to inicjatywa, która łączy 14 gmin z trzech powiatów: głubczyckiego, prudnickiego i nyskiego. Jej cel to opracowanie wspólnej strategii działania i pozyskanie na nią funduszy w ramach unijnych dotacji w nowym budżecie na lata 2014-2020.

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, wyróżniając projekt „Partnerstwo Nyskie 2020”,  doceniło z pewnością pomysł współpracy tylu bliskich sobie pod względem położenia geograficznego, ale przecież odrębnych jednostek samorządowych.

Teraz będą one wspólnie działać w celu zwiększenia rozwoju społecznego regionu, wzbogacenia i ożywienia rynku pracy. Z pewnością najwięcej trudu będzie wymagało osiągnięcie owej jedności celów, by każdy z osobna i wszyscy razem czuli się usatysfakcjonowani podejmowanymi działaniami.  

Wartość projektu to ponad 2,5 miliona zł. Ponieważ i nasza gmina jest jednym z 17 partnerów przedsięwzięcia, cieszymy się ogólnopolskim sukcesem i oczekujemy namacalnych efektów tej współpracy.