Wjedź rowerem na Kopę Biskupią!

Odsłony: 1738

{jcomments on}Wjedź rowerem na Kopę Biskupią!

Głuchołaski Klub Kolarski Victoria oraz Wydział Promocji, Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego w Głuchołazach, Starostwo Powiatowe w Nysie oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych IDEA w Nysie , w dniu 31 sierpnia 2013r zapraszają do udziału w zawodach kolarskich.

Hasło tego roku to: „V Wielokrotne zdobywanie rowerem szczytu Kopy Biskupiej 2013” i zgodnie z nazwa nie wystarczy raz wjechać na górę. Zwycięży zawodnik , który w czasie 8 godzin zaliczy największą ilość wjazdów i zjazdów rowerem.


Chętni na takie rowerowe szaleństwo zbierają się godz. 9,00.  w Jarnołtówku na polanie zwanej Bolkowice, ok. 300 m za ośrodkiem Ziemowit na trasie w kierunku szczytu.

O tym zaś, że zawody cieszą się dużym powodzeniem , a śmiałków nie brakuje, niech świadczy fakt, że w ubiegłym roku wystartowalo aż 34 zawodników z  Nysy, Prudnika, Opola, Raciborza, Wrocławia i Głuchołaz.

Zawody połączone są z piknikiem („Rowerowy Piknik pod Kopą”), który trwał będzie od 11.00  do 17.00.  Atrakcjami będą:. wyścig MTB dla dzieci, lepienie garnków, pokazy rycerzy Bractwa Rycerskiego Księstwa Nysa, konkursy sprawnościowe oraz turystyczne.

 

Zainteresowanych odsyłamy na stronę Głuchołaskiego Klubu Kolarskiego Victoria