Nowy przewoźnik uczniów

Odsłony: 1301

{jcomments on}Nowy przewoźnik uczniów

Już na początku wakacji rozstrzygnął się przetarg  na przewóz uczniów z terenu gminy Głuchołazy do szkół, ale dopiero po rozpoczęciu roku szkolnego widać tę zmianę na naszych drogach. Nowym przewoźnikiem została firma Veolia Transport Sp. z o.o. z Torunia, która posiada swój oddział także w Prudniku. To ona będzie obsługiwać wszystkie kursy szkolne w naszej gminie: do głuchołaskich gimnazjów, szkół podstawowych, przedszkoli, szkół specjalnych, ośrodków szkolno-wychowawczych i hufca pracy w Nysie. W sumie są to 763 kilometry dziennie. Oprócz tego przewóz będzie obejmował także wyjazdy dzieci ze szkół podstawowych na basen do Czeskiej Wsi.

 

Dotychczasowy wieloletni przewoźnik „Henry” Usługi Autokarowe z Burgrabic przedstawił mniej korzystną ofertę, która w ocenie otrzymała 94,25 punktów. Jest to o 5,75 punktów mniej niż otrzymał jego przeciwnik firma Veolia.

Toruńska firma ma zapewnioną pracę w naszej gminie na okres trzech lat, gdyż taki okres czasu był wskazany w przetargu na tę usługę.