REAKTYWACJA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 4

przez Artykuł nadesłany
Odsłony: 733

REAKTYWACJA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 4

JEDYNA SZKOŁA NA ZABIAŁCZU

OGŁASZAMY NABÓR DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ NA ROK SZKOLNY 2018/2019

   Każdy, kto zna topografię Głuchołaz, bez wahania przyzna, że na dzień dzisiejszy brakuje po lewej stronie rzeki Białki  szkoły podstawowej – w rejonie dwóch osiedli Konstytucji i Koszyka oraz  strefy domków jednorodzinnych, w którym jest dużo dzieci w wieku szkolnym. ,,Tysiąclatka”, obecnie siedziba PG nr 1, jest obiektem typowo szkolnym. Otoczona rozległym terenem zielonym, ogrodzona, dysponująca nowym  boiskiem wielofunkcyjnym i bliskością stadionu miejskiego, jest wymarzonym miejscem do nauki i bezpiecznego, prawidłowego rozwoju uczniów w każdym wieku, zwłaszcza tych w przedziale wiekowym 7-15 lat. Ma nowoczesne, czyste, jasne, wyposażone w multimedia sale lekcyjne, salę gimnastyczną, szerokie korytarze, zaplecze gospodarcze. Może pomieścić nawet  400 uczniów którzy, będą się uczyć w komfortowych warunkach, w nieprzepełnionych salach.  Mamy od dawna bogatą ofertę edukacyjną, która pozwoliła nam prowadzić placówkę nowoczesną, otwartą na potrzeby ucznia i środowiska lokalnego. Doprowadziła wielu uczniów do sukcesów. Innowacje pedagogiczne, kreatywna kadra pedagogiczna, współpraca ze środowiskiem, wiarygodność to niepodważalny atut naszej szkoły.  Podczas wielu dni otwartych mieli okazję zobaczyć walory szkoły uczniowie, rodzice, radni, władze miasta.

   Pragniemy przypomnieć, że dyrekcja, grono pedagogiczne i pracownicy PG nr 1 od początku, gdy zaczęto wdrażać reformę, jasno opowiadali się za utworzeniem szkoły podstawowej przy ulicy Kraszewskiego 30. Byliśmy przekonani, że jesteśmy to winni mieszkańcom Głuchołaz, którzy powinni mieć szkołę w rejonie swojego miejsca zamieszkania. Stąd nasza obecność na sesjach Rady Miejskiej i jasne artykułowanie stanowiska wobec oświaty.

   Szanowni Rodzice, zapraszamy do odwiedzenia naszej placówki i zapoznania się z warunkami, w jakich będą uczyć się Wasze dzieci.

https://www.youtube.com/watch?v=P6pEMUKrXfA&feature=youtu.be