No i po ubikacji

przez es
Odsłony: 472

Wszystko wskazuje na to, że uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowym Świętowie nadal będą obywali się bez ubikacji

w głównym budynku szkoły. Wszystkie starania spełzły na razie na niczym, bo dobudowanie pomieszczenia na sanitariaty okazało się niemożliwe ze względu na zabytkowość szkolnego budynku. Nadchodząca jesienna szaruga, mroźna zima i wiosenne roztopy zapowiadają się w gminnej szkole tak samo jak w latach poprzednich: dzieci będą musiały maszerować do toalety do sąsiedniego budynku, przemierzając jedno szkolne podwórko, drogę, drugie szkolne podwórko, i wreszcie schody prowadzące na I piętro, gdzie znajduje się upragniona ubikacja. Tę samą trasę przemierzać będą również nauczyciele, może poza dyrektorem szkoły, którego gabinet usytuowany jest nieopodal toalety.

Optymistycznie jednak można przyjąć, że władze gminy podejmą jakieś kroki i poszukają alternatywnego rozwiązania, by uczniowie ich szkoły zdążyli w drugiej dekadzie XXI wieku doczekać się w szkole ubikacji na miarę naszych czasów.