Czas dzielić pieniądze sołeckie

przez es
Odsłony: 267

Wrzesień to miesiąc wzmożonej pracy rad sołeckich naszej gminy, bo właśnie wtedy planowane są wydatki środków pochodzących z funduszu sołeckiego.

Wielkość przyznanej kwoty jest różna w każdej wsi, bo zależy od ilości mieszkańców, ale wcale nie oznacza to, że ci ,co mają więcej, lub ci, co mają mniej, szybko i bez kłopotu potrafią swoje pieniądze rozdzielić. Podczas zebrań nie raz dochodzi do sporu, bo różne dziury chcieliby mieszkańcy sołectw załatać swoim funduszem, a wiadomo, że na wszystko nie starczy. Najczęściej pieniądze są przeznaczane na kluby sportowe, straż pożarną, pomoc wiejskim szkołom, a czasem drobne prace, jak naprawa drogi, budowa chodnika itp. Zebrania wiejskie poświęcone rozdzielaniu funduszu i jego zatwierdzaniu to okazja spotkania się z władzami naszej gminy, bardzo często z burmistrzem Głuchołaz, jego zastępcą lub sekretarzem.