Zaszalej i kup gimbusa

Odsłony: 1375

{jcomments on}Zaszalej i kup gimbusa

Nowy przewoźnik naszych gimnazjalistów, firma Veolia Transport (przemianowana na Arrivę), nie skorzystał z możliwości używania gminnego autobusu do przewozu uczniów. Najwyraźniej przestraszył się perspektywy ciągłych napraw i kontroli policyjnych, bo nie od dziś przecież wiadomo, że wiek pojazdu bardzo mocno rzutuje na jego stan techniczny, a stąd już tylko krok do zakładu mechanicznego albo otrzymania mandatu. Wszystko wskazuje na to, że autobus zostanie sprzedany w przetargu.

Pojazd zareklamowała na posiedzeniu Komisji  Gospodarki Przestrzennej, Rolnej, Wodnej i Ochrony Środowiska Rady Miejskiej w Głuchołazach naczelnik wydziału oświaty.

A ponieważ jest to bardzo rzeczowa i uczciwa ocena autobusu, na dodatek wzbogacona jego historią, przytaczamy ją w całości:

„ [Firma transportowa] nie przyjęła naszego autobusu szkolnego, którego jesteśmy właścicielem. Koszt napraw tego autobusu przekraczałby jego wartość, która była podarowana gminie (...). Będzie przetarg na ten autobus i będzie można go kupić. Myśmy go otrzymali w 2000 r., podpisywał zastępca burmistrza – Stanisław Szul, przyjął autobus. Tak że on swoje lata ma. Jeśli chodzi o jeżdżenie do Nysy, był zawsze na najdłuższej trasie, bo jego trasa zaczynała się w sumie w Jarnołtówku, docelowo do Nysy, ale jeszcze były takie dzieci specjalnej troski, które nie nadają się na pobyt w szkole, żeby dłużej być (...), i był dodatkowy kurs”.

Ufamy, że pomimo tych niedoskonałości historyczny gminny autobus znajdzie godnego nabywcę, który zadba o jego nie najmłodsze  podwozie i nadwozie. Nawet jeżeli nie uda się go naprawić, zawsze może być wykorzystany do innych celów, niekoniecznie do ruchu ulicznego. Wierzymy w pomysłowość mieszkańców naszej gminy i dlatego zachęcamy wszystkich do udziału w przetargu. Ten autobus może być twój! (foto: Cezary p)