Udana impreza kolarska

Odsłony: 1372

{jcomments on}Udana impreza kolarska

Kilka dniu wcześniej pisaliśmy o Ogólnopolskim Wyścigu CykloOpawy XC- MTB, w ramach którego odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, Mistrzostwa Województwa Opolskiego w kolarstwie MTB, wyścig Open dla zawodników z licencją PZKol oraz amatorów. Dziś krótkie sprawozdanie z tego święta kolarskiego. Zawody te są jedną z okazji do sprawdzenia się podczas trudnego i wyczerpującego wyścigu, na terenie

wymagającym żelaznej kondycji i wysokich umiejętności. W kilku przypadkach, już po przekroczenie mety zawodnicy chcieli jechać jeszcze jedno okrążenie, a co bardziej „zuchwali” hamowali z poślizgiem w tumanach kurzu. Nagrody wręczał zastępca burmistrza Głuchołaz – Pan Roman Sambor. Te ostatnie trzeba przyznać były bardzo atrakcyjne. Ogólny wniosek jest następujący – więcej takich imprez w naszym mieście, a mamy szansę stać się miejscem ciekawym i atrakcyjnym dla wielu zróżnicowanych grup.
Słoneczna pogoda dopisała pełnemu rywalizacji i emocji rajdowi kolarskiemu, nie zabrakło również wiernych kibiców, którzy zagrzewali swoich faworytów do osiągnięcia jak najlepszych rezultatów.