Komisja obradowała o szkołach

przez es
Odsłony: 554

Dzisiaj zebrała się komisja oświaty RM, by obradować na temat sieci szkół w naszym mieście.

Niestety, choć dyskusja była burzliwa, nie podjęto żadnej decyzji. Przewodniczący komisji zdecydował, iż stanowisko w tej sprawie zostanie wypracowane podczas następnego posiedzenia. Już wiadomo, że nie ma jednomyślności ani wśród radnych, ani na linii radni – wydział oświaty. Podczas posiedzenia komisji oświaty dyskutowano o trzech wariantach sieci podstawówek, ale tylko jeden z nich pokrywał się z tym, który opracował wydział oświaty. Warianty wskazane przez radnych to:

  • Ø Wygaszenie gimnazjów i pozostanie przy dwóch szkołach podstawowych.
  • Ø Powołanie trzeciej szkoły podstawowej prowadzonej przez gminę w miejsce jednego z wygaszanych gimnazjów.
  • Ø Powołanie trzeciej i czwartej publicznej szkoły podstawowej w miejsce obu wygaszanych gimnazjów.

Niestety, trzeci z tych wariantów, choć najlepszy dla dzieci, ich rodziców i nauczycieli, nie znajduje dużego poparcia wśród radnych. Za takim rozwiązaniem jest radny J. Wanicki, który zresztą zgłosił tę propozycję.

Oprócz ustalania sieci szkół na komisji pojawił się temat przeniesienia podstawówki nr 2 do budynku gimnazjum nr 2, ale zmiana ta choć mocno forsowana przez niektórych radnych nie wniesie nic nowego do tematu reorganizacji placówek oświatowych w naszej gminie i na pewno nie wpłynie na polepszenie warunków kształcenia.