Skarga poskutkowała

Odsłony: 1322

{jcomments on}Skarga poskutkowała

Wszystko wskazuje na to, że władze miasta i spółka „Komunalnik” zrezygnowały z budowy Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ulicy Kopernika w Głuchołazach. Taka wiadomość została przekazana podczas spotkania burmistrza i prezesa komunalnego przedsiębiorstwa z mieszkańcami osiedla. Już wcześniej podczas nieoficjalnych rozmów wiceburmistrz gminy oraz przewodniczący rady miejskiej poddawali pod wątpliwość zasadność budowy tego punktu właśnie w tym miejscu. Skarga mieszkańców poskutkowała i zwyciężył zdrowy rozsądek. Skoro do PSZOK-u mają trafiać odpady z całej gminy, nie ma powodu, by organizowano go właśnie na głuchołaskim osiedlu. Lepszym miejscem będzie dowolnie wybrany punkt w centrum gminy, najlepiej oczywiście poza miastem, do którego łatwo dojadą mieszkańcy zainteresowani zbyciem niepotrzebnych rzeczy. Droga do niego też na pewno będzie lepsza od osiedlowej ulicy leżącej w strefie zamieszkania.

 

Cieszmy się, że przynajmniej tę sprawę udało się w porę skierować na właściwe tory (oczywiście wierzymy, że wybór nowej lokalizacji to będą te właściwe tory). Dużo gorzej, kiedy nasze władze z uporem maniaka brną w sytuację, która od początku była bez wyjścia, a jedyny cel, jaki im przyświeca, to pokazanie, że jednak da się z niej wyjść.

Oczekujemy informacji, gdzie powstanie nowy Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, a mieszkańcom ulicy Matejki gratulujemy sukcesu i odwagi walki w słusznej sprawie.