Pomysłowy plantator

Odsłony: 1291

{jcomments on}Pomysłowy plantator

Ziemi u nas pod dostatkiem, część leży nawet odłogiem, bo nie za bardzo opłaca się ją obsiewać, a jednak są ludzie, którzy na uprawie potrafią nieźle zarobić. Pewien mieszkaniec Nysy, jak mówi powiedzenie, wykorzystywał każdą piędź ziemi. Przy torach między Podkamieniem i Markowicami założył całkiem sporą plantację konopi indyjskich. Pech w tym, że nie zdążył swych plonów zebrać. Najpierw pewnie przeszkadzały mu długotrwałe deszcze, a później nyska policja. Akurat w momencie, gdy przygotowywał się do żniw, nakryli go kryminalni.

 

Plantator utracił bezpowrotnie sześćdziesiąt już wyciętych krzaków konopi oraz zebrane wcześniej ich kwiaty o wadze 20 gram. Oprócz tego pomysłowy trzydziestoośmiolatek pozbył się lufki i narzędzi ogrodniczych, sekatora i noża.

Mężczyzna odpowie za posiadanie środków odurzających, nielegalną uprawę zakazanych roślin, a dodatkowo za jazdę autem bez prawa jazdy. Najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie tymczasowym, a następnie sąd zdecyduje, ile z ośmiu możliwych lat kary musi jeszcze odsiedzieć. (foto: KP Policji w Nysie)