"Babie Lato w Górach Opawskich"

Odsłony: 1430

{jcomments on}"Babie Lato w Górach Opawskich"

I znów fajna impreza sportowo – rekreacyjna w naszym mieście.
Tym razem startuje V Wojewódzki Rajd Kolarsko - Pieszy pn. „Babie Lato w Górach Opawskich".
Organizatorzy zapraszają wszystkich turystów, zarówno tych indywidualnych jak i grupy zrzeszone, czyli wszystkich zapaleńców wędrówek pieszych i rowerowych, do udziału w rajdzie. Aby dogodzić wszystkim zainteresowanym, wybór sposobu pokonania trasy pozostawiono uczestnikom – przejazd lub przejście jedną z proponowanych tras.

 

Jaki cel przyświeca organizatorom w/w imprezy? Przede wszystkim popularyzacja turystyki, zarówno pieszej jak i rowerowej. Uświadomienie mieszkańcom naszych pięknych terenów, że rower może być doskonałym środkiem transportu, pozwalającym na poznawanie ciekawych szlaków rowerowych. Ponad to integruje osoby dzielące tę samą pasję i umożliwia turystom poznawanie interesującej historii naszego regionu. 

A na zakończenie organizatorzy zapraszają na ognisko w ośrodku Banderoza, gdzie dodatkowo przewidziane są liczne niespodzianki, konkursy sprawnościowe dla przedszkolaków, młodzieży szkolnej oraz dorosłych. Każdemu uczestnikowi zostanie wręczony certyfikat, potwierdzający udział w imprezie, a także, w zależności od kolejności zgłoszeń, przewidziane zostały inne ciekawe niespodzianki.
Potwierdzenie udziału należy dokonać na otrzymanych kartach przejazdu lub przejścia w wyznaczonych specjalnie do tego punktach kontrolnych.

Organizatorem wydarzenia jest Klub Turystyki Kolarskiej „KTUKOL" w Głuchołazach, współorganizatorem - Powiat Nyski.

Wszystko to w dniu 05.10.2013r., o godz. 09.00; start przy fontannie Amorek (Głuchołazy Zdrój). (foto:www.powiat.nysa.pl)