Czy o taki basen nam chodziło?

przez AW
Odsłony: 548

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej dyskutowano o budowie krytego basenu.

Radny Jacek Wanicki zwrócił uwagę na fakt, że przygotowana koncepcja budowy krytego basenu w Głuchołazach odbiega od tego, o czym wcześniej była mowa.  Miał powstać basen z wieloma atrakcjami za 15 mln złotych. (sauny, jacuzzi, zjeżdżalnie itd.) 

Radny zauważył, że basen będzie budowany w dwóch etapach. W pierwszym etapie zostanie wybudowany basen pływacki o wymiarach 25 m na 12,5 m (6 torów) szatnie, kasy oraz pomieszczenie, w którym być może w przyszłości znajdą się takie atrakcje jak: bicze wodne, masaże podwodne, leżanki, gejzer podwodne oraz brodzik dla dzieci i zjeżdżalnie. Będzie tam sauna sucha, mokra oraz jacuzzi.

W pierwszym etapie użytkownicy basenu będą mogli korzystać jedynie z basenu pływackiego natomiast pozostałe atrakcje zostaną wybudowane w przyszłości, którą teraz trudno określić. Radny zwracał uwagę na fakt, że basen pływacki na całej swojej długości będzie miał głębokość ponad 1 m to może wykluczać kąpiel w nim dzieci, które nie potrafią pływać. Tak wyposażony basen nie będzie konkurował z innymi takimi obiektami, znajdującymi się w naszej okolicy. Będzie, bowiem pozbawiony wszelkich atrakcji i możliwości korzystania z brodzika dla dzieci, przez co trudno sobie wyobrazić, że tak wykonana pływalnia przeciągnie do nas turystów.