Edukacja na Rynku w Nysie

Odsłony: 1281

{jcomments on}Edukacja na Rynku w Nysie


11 i 12 października na Rynku w Nysie odbędzie się impreza plenerowa pod hasłem „Fundusze Europejskie. Polska korzysta”. W akcji organizowanej przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego chodzi o to, by zaprezentować odbiorcom ciekawe projekty, które uzyskały dofinansowanie w ramach funduszy unijnych.

Ciekawostką jest to, że podobne imprezy są organizowane we wszystkich województwach, po jednej w każdym. W sumie więc mamy szczęście, że w naszym Opolskiem wybrano właśnie Nysę.

Każdy z projektów prezentowanych na rynku dotyczy odrębnych dziedzin życia: nauki, kultury, zdrowia, środowiska, infrastruktury.

Akcja skierowana jest do wszystkich grup wiekowych od dzieci do dorosłych, bo jej celem jest promocja nie tylko edukacji, ale także samych Funduszy Europejskich, dzięki którym nasza rzeczywistość zmienia się na lepsze.

Prezentacje odbywają się w trzech namiotach sferycznych o łącznej powierzchni ponad 350 metrów kwadratowych. Uczestnicy będą mogli na przykład wziąć udział w warsztatach fotograficznych, obejrzeć pokazy robotów, zapoznać się z nowoczesnymi grami i programami komputerowymi, zobaczyć doświadczenia Centrum Nauki Kopernik. Na odważnych czeka wirtualny zjazd na nartach, a dla miłośników kina pokazy filmów.

Na imprezę zostali zaproszeni także uczniowie szkół, których opiekunowie zdążyli zalogować się wcześniej na stronie akcji. Na nich czekają w Nysie programy edukacyjne oraz konkurs wiedzy o Funduszach Europejskich.