A miało być tak pięknie

Odsłony: 1103

{jcomments on}A miało być tak pięknie

Niestety, jak informuje dyrektor nyskiego ZOZ-u skończyły się pieniądze na wykonania ponadlimitowe w nyskim szpitalu. Przez dziewięć miesięcy tego roku wykorzystany został limit takich usług i będą one zawieszone do czasu, kiedy to zostaną przydzielone szpitalowi nowe pieniądze, a będzie to oczywiście w 2014 r. Nie można przyjąć obecnie nowych pacjentów, ponieważ od stycznia do września szpital wykorzystał już przeszło 4 mln złotych, a tyle wynosił ów limit i za tyle szpital będzie miał zapłacone.

Oczywiście odmowa przyjęcia do placówki nie dotyczy nagłych przypadków, a już na pewno nie zagrożenia życia. Bez problemu będą tez przyjmowani pacjenci na oddziały: położniczy, noworodkowy, dziecięcy  i intensywnej terapii.

Ponieważ ewidentnie pieniędzy zabrakło w tym roku, szpital będzie się starał o zwiększenie środków na ten cel w przyszłorocznym kontakcie z NFZ-em.

Jesteśmy troszeczkę zawiedzeni, bo wiele mówiło się o sprawnym funkcjonowaniu nyskiego ZOZ-u. Teraz zaś mamy sytuację świadczącą o złym rozplanowaniu wydatków w ciągu roku. Do końca roku jeszcze trzy miesiące, a już szpital wydał wszystkie pieniądze zagwarantowane w kontrakcie.

Szkoda, przecież miało być tak pięknie.