Świdnicka jak nowa

Odsłony: 1328

{jcomments on}Świdnicka jak nowa

Dwa tygodnie temu zakończył się remont odcinka ulicy Świdnickiej. Był on już wcześniej planowany, ponieważ urządzenia odprowadzające wodę, głównie deszczową, w tym rejonie od dawna odmówiły posłuszeństwa. Efektem tego było regularne  zalewanie położonych niżej posesji, których właściciele jak podczas powodzi zmuszeni byli obwarowywać swoje działki workami z piaskiem

Prace polegały głównie na naprawie przepustu, zupełnie niedrożnego i sprawiającego, że woda deszczowa spływała po ulicy, a nie służącym do tego kanałem umieszczonym pod drogą. Taki stan rzeczy oraz tegoroczny urodzaj na opady sprawiły, że od pewnego czasu część ulicy była poważnie uszkodzona, i nawet wyłączona z ruchu powodowała utrudnienia i zagrożenia dla jej użytkowników.

Remont na ulicy Świdnickiej był prowadzony od 8 sierpnia do 30 września przez Zarząd Dróg Powiatowych w Nysie i kosztował 64108 zł Oprócz naprawy przepustu naprawiono szkody powstałe na skutek jego niedrożności: odtworzono asfalt, wzmocniono kamiennym materacem skarpę obok drogi. Długi okres trwania remontu oraz poniesione koszty pozwalają ufać, że wykonane prace na wiele lat załatwią problem płynącej ulicą wody. Z pewnością przekonamy się o tym po pierwszej obfitej ulewie.