Interwencja w Zarządzie Dróg Powiatowych

Odsłony: 1293

{jcomments on}Interwencja w Zarządzie Dróg Powiatowych

Ostatnio pisaliśmy o dwóch sprawach związanych z remontem naszych dróg, a konkretnie z ulicą Świdnicką w Głuchołazach oraz drogą w Gierałcicach. Jak poinformował nas wicedyrektor ZDP w Nysie, Arkadiusz Jagieło, żaden z tych remontów nie został jeszcze w stu procentach zakończony.

Jeśli chodzi o Gierałcice, całe kruszywo (tłuczeń, asfalt), które znalazło się w opisywanym przez nas rowie zostanie z niego usunięte, tak aby powrócił on do stanu sprzed robót kanalizacyjnych.

Może już w przyszłym roku planowane jest pogłębienie rowu, który wygląda na zamulony i nie nadąża z odprowadzaniem wody. Także asfalt położony w Gierałcicach na odcinku od skrzyżowania pod górę nie został jeszcze wykończony. Brakuje ostatniej cienkiej warstwy wylewanej na przygotowane już podłoże. Dopiero wtedy, gdy wszystkie te prace zostaną wykonane, nastąpi odbiór drogi.

Wczoraj został także naprawiony znak koło szkoły w Gierałcicach informujący o przejściu dla pieszych.

Jeśli chodzi o ulicę Świdnicką w Głuchołazach do zakończenia remontu brakuje jeszcze wydłużenia barierek. Z początku wydawało się, że ich długość jest wystarczająca, ale teraz wiadomo, że przydałyby się dłuższe. Ich montaż nastąpi w najbliższym czasie.

Kratka ściekowa, na którą zwracali uwagę nasi czytelnicy, zdaniem wicedyrektora zarządu dróg jest funkcjonalna i konieczna. Umożliwia wychwycenie, tego wszystkiego, co mogłoby zatkać przepust, i jeśli będzie systematycznie czyszczona spełni swoją funkcję.

Wszystkie te informacje napawają optymizmem. Mamy nadzieję, że obietnice zostaną spełnione, a my przekonamy się, że są jeszcze ludzie, którzy traktują swoje obowiązki poważnie.