Sprostowanie do artykułu „Wyznaczył termin spotkania i nie przyjechał”

Odsłony: 1142

{jcomments on}Sprostowanie do artykułu „Wyznaczył termin spotkania i nie przyjechał”

Nieobecność burmistrza na zebraniu wiejskim w Burgrabicach dotknęła zgromadzonych mieszkańców, a nasz artykuł zabolał włodarza Głuchołaz. Dlatego też niezwłocznie postanawiamy wyjaśnić zaistniałe nieporozumienie.

Jak się okazuje, informacja o planowanym spotkaniu z mieszkańcami Burgrabic dotarła do burmistrza dopiero dwa dni przed zebraniem.

Było oczywiste, że nie może zatem w nim uczestniczyć, tym bardziej, że dużo wcześniej potwierdził swoją obecność na zjeździe Euroregionu Pradziad. Gdyby była taka możliwość, na pewno burmistrz spotkałby się z mieszkańcami i jak zawsze wysłuchał ich opinii czy nawet skarg, gdyż taka jest jego praca i chce ją wykonywać jak najlepiej.

Mieszkańcy, nie znając powodu tej absencji, mieli prawo poczuć zawód, bo jak się okazuje, w innych miejscowościach zawsze ktoś urząd reprezentował; burmistrz, nie będąc wcześniej o spotkaniu poinformowany, miał prawo zaplanować inny wyjazd; a nasza redakcja, słysząc relacje zgromadzonych mieszkańców i nie znając sytuacji, w której znalazł się burmistrz, miała prawo w taki sposób je zrelacjonować.

W sumie z tych niedopowiedzeń powstało spore zamieszanie, a ponieważ i my się do niego przyczyniliśmy, przepraszamy, zwłaszcza za tytuł i  śpieszymy ze sprostowaniem. Jesteśmy też pewni, że już niedługo dojdzie do kolejnego zebrania w Burgrabicach, a wtedy mieszkańcy będą mogli porozmawiać ze swoim burmistrzem, a on wysłucha ich trosk.