Zniknęła kostka

Odsłony: 1282

{jcomments on}Zniknęła kostka

Mieszkańcy osiedla przy drodze między Burgrabicami a Kijowem poinformowali wiceprezesa „Wodociągów” o stracie, jaką poniosła wieś na  skutek prac kanalizacyjnych. W niewyjaśnionych okolicznościach zniknęła spora ilość granitowej kostki. Podczas budowy sieci głównej robotnicy wyjęli ją spod znajdującego się na drodze asfaltu, a następnie złożyli obok drogi. Zdarzeniu temu przyglądali się okoliczni mieszkańcy, którzy przypuszczali, że odzyskana kostka zostanie wykorzystana na terenie wsi. Jedna z mieszkanek wprost zapytała wiceprezesa, gdzie trafił ten materiał:

„Widziałam, bo mieszkam tam, olbrzymie dwie hałdy. Gdzie się podziała ta kostka, bo nie jestem poinformowana? Czy u nas by się to nie przydało, bo widziałam, że została wywieziona natychmiast, olbrzymie dwie hałdy?”

Niestety, odpowiedź nie była konkretna:  „Ta kostka ona ma swojego właściciela, bo właściciel drogi jest właścicielem tej kostki, więc na życzenie właściciela drogi pewnie kostka pojechała tam, gdzie miała pojechać (...). Jeśli jest właścicielem powiat tej drogi, to na życzenie właściciela być może ta kostka została gdzieś wywieziona. Jeśli gmina, to (...) w gminie została gdzieś złożona”.

Mieszkańcy już wcześniej zainteresowali się losem kostki i dlatego dopomogli wiceprezesowi „Wodociągów” w ustaleniu pewnych kwestii:

„Właścicielem tej drogi jest powiat i w powiecie nic o tej kostce nie wiedzą (...). Chcieliśmy się dowiedzieć, bo podobno wieczorem przyjechał tir i załadowali ją, i wywieźli. To jest chore”.

Dalsza dyskusja o utraconym granicie wydawała się w takiej sytuacji niepotrzebna i dlatego obecny na spotkaniu radny zobowiązał  wiceprezesa spółki „Wodociągi”, by wyjaśnił całą sprawę i  dzisiaj telefonicznie poinformował go o przebiegu śledztwa. Najprawdopodobniej tak duża ilość kostki nie mogła się rozpłynąć w powietrzu i jeśli dochodzenie sprawnie było prowadzone, miejsce składowania kostki i jej przeznaczenie jest już znane. Oczekujemy, że niedługo także i mieszkańcy Burgrabic dowiedzą się, dokąd pojechał ich bruk wieczorową porą.