Biuletyn diabli wzięli

Odsłony: 1296

{jcomments on}Biuletyn diabli wzięli

Nie wiem, czy ktoś z bywalców oficjalnej strony UM w Głuchołazach zauważył, ale od pewnego czasu nie widać na niej wydawanego przez urząd biuletynu. Jeszcze niedawno mieliśmy jego wersję papierową, potem elektroniczną, a dzisiaj ślad po nim chyba zaginął. Nie jest tak, że poczuliśmy ogromną stratę z powodu braku tej publikacji, tym bardziej, że jej nie czytaliśmy, ale zawsze był to jakiś lokalny koloryt, może nie taki jak koronki z Koniakowa, ale zawsze coś. Tymczasem teraz nie ma nic. Mało tego, nawet archiwalne wydania gdzieś się zawieruszyły, a przecież stanowiły na pewno cenny zbiór informacji o gminie.

Aż żal bierze, że człowiek ignorował narzucające się na stronie WWW zapytanie, czy chce otrzymywać elekroniczną wersję biuletynu, bo dzisiaj miałby chociaż to, a tak to nie ma nic. Oto potwierdzenie prawdy, że zaczynamy doceniać dopiero wartości, które tracimy. Trochę to patetycznie zabrzmiało, ale brak biuletynu mocno nas zastanowił.

Mamy nawet różne hipotezy na temat tego stanu rzeczy. Po pierwsze, pewnie mało kto go czytał. Po drugie, gmina nie miała pieniędzy na wydawanie takiego informatora. Po trzecie, nie było o czym pisać.

Jakikolwiek jednak był ten powód, biuletyn diabli wzięli i chyba nie zanosi się na jego reaktywację.