Inwestorzy polubili Strzelce Opolskie

Odsłony: 1413

{jcomments on}Inwestorzy polubili Strzelce Opolskie

Strzelce Opolskie mają to szczęście, że zarządzają nimi ludzie, którzy potrafią ściągnąć na swój teren tak potrzebnych w czasach kryzysu i bezrobocia inwestorów. Burmistrz gminy podkreśla, że istotnym elementem ułatwiającym rozwój gospodarczy gminy jest jej usytuowanie, obecność dróg krajowych, wojewódzkich, linii kolejowych, bliskość autostrady, ale jeszcze ważniejsze jest ciągłe zabieganie o inwestorów i stwarzanie im jak najlepszych warunków: „To jest ciągłe monitorowanie rynku, rozsyłanie propozycji sondowanie potencjalnych inwestorów, zachęcanie, pokazywanie w działaniu, jak dobrzy jesteśmy”.

Na początku lat dwutysięcznych w Strzelcach Opolskich panowała sytuacja zbliżona do tej, którą znamy z Głuchołaz. W ciągu roku upadły dwa wielkie zakłady, a 2 tys. ludzi straciło zatrudnienie. „Teraz praktycznie udało się ten zasób miejsc odbudować”- z dumą oznajmia włodarz miasta i wymienia liczne firmy, które powstały na terenie Strzelec. W efekcie mieszkańcy gminy znaleźli pracę i żyje im się coraz lepiej. Przejawem tego są na razie jednostkowe powroty osób z zagranicy, ale jest nadzieja, że jeśli miasto nadal tak prężnie będzie się rozwijać, ludziom nie będzie się opłacało wyjeżdżać za pracą, bo na miejscu znajdą taką samą.

Najważniejsze, „żeby nie pokazywać, dlaczego nie można, tylko co zrobić, żeby było można”- dodaje burmistrz i zapewnia, że już trwają przymiarki do przygotowania kolejnych 400 hektarów dla inwestorów, którzy najprawdopodobniej już wkrótce się pojawią.