Droga do basenu

Odsłony: 1324

{jcomments on}Droga do basenu

Ponieważ ruszyły już prace przy budowie basenu, a konkretnie jest wykopana niecka, władze miasta przystąpiły do wytyczania drogi wiodącej na kąpielisko. Pierwszy etap polega na zaliczeniu  drogi usytuowanej miedzy ul. Kościuszki a ul. Opolską do kategorii drogi gminnej. Droga ta będzie przebiegała przez szereg działek, a stosowna uchwała w tej sprawie zostanie podjęta na najbliższej sesji. Nie jest to jednak pierwsze podejście naszej rady miejskiej do tego tematu. Wcześniej już podobna uchwała została przegłosowana, ale okazało się, że jest niezgodna z prawem. Z informacji podanej na posiedzeniu Komisji Rewizyjnej RM wynika, że:

„Na poprzedniej sesji podejmowali państwo uchwałę odnośnie zaliczenia do kategorii dróg publicznych tych działek (...).

One obejmowały m.in. działki prywatne, które rzeczywiście będą potrzebne dla zachowania parametrów technicznych drogi. Uchwała została zaskarżona (...), nadzór wojewódzki uchwałę wstrzymał w związku z uchybieniami, ponieważ dotyczyła działek prywatnych”.

Nowa uchwała przygotowana na najbliższą sesję prawdopodobnie nie podzieli losu poprzedniej, ponieważ dotyczy tylko i wyłącznie działek gminnych. Pozostałe działki, czyli prywatne, przez które będzie przebiegała szosa na basen, z konieczności pozostawiono na razie w spokoju. Później, na etapie projektowania drogi, okaże się, na jakich warunkach zostaną one przekazane gminie. W grę wchodzi oczywiście odszkodowanie i wywłaszczenie.