Kolejny kredyt gminy

Odsłony: 1280

{jcomments on}Kolejny kredyt gminy

W kasie gminnej najprawdopodobniej pustka, więc Rada Miejska podjęła dzisiaj uchwałę o zaciągnięciu nowego kredytu bankowego. Tym razem opiewa on na kwotę 1.498.696 zł. Pieniądze będą wypłacone gminie jeszcze w tym roku, a ich spłata, wraz z odsetkami, nastąpi w przyszłym roku.

Kredyt jest nieodzowny, by pozyskać fundusze z budżetu Unii Europejskiej, gdyż jak wiadomo, najpierw trzeba, przynajmniej częściowo, sfinansować planowane inwestycje, a dopiero później UE zwraca poniesione koszty.

Pozyskane półtora miliona złotych będzie przeznaczone na dwa cele, które skrótowo można opisać jako odnowę i modernizację centrum Głuchołaz oraz adaptację budynku w Charbielinie na świetlicę wiejską.

Jeśli zaciągnięty kredyt uda się spłacić z pozyskanych środków unijnych, a podjęte inwestycje zostaną zrealizowane, będzie można mówić o sukcesie. Wiadomo przecież, że ze środków gminnych niewiele da się zbudować, a jak już się zbuduje, to najprawdopodobniej z powodu marnej jakości wykorzystanych materiałów nie będzie to trwałe