Razem zaśpiewamy hymn

przez es
Odsłony: 208

Dwa razy mamy okazję włączyć się do akcji wspólnego śpiewania naszego hymnu narodowego.

Już jutro o godzinie 11.11 odśpiewamy „Mazurek Dąbrowskiego” w szkołach na terenie naszej gminy i w ten sposób włączymy się w akcję „Rekord dla Niepodległej”. Jak podało Ministerstwo Oświaty, w przedsięwzięciu zadeklarowało udział ponad 4,8 mln uczniów (4 815 000), prawie 470 tys. nauczycieli i pracowników oświaty (468 930) z 24 120 przedszkoli, szkół oraz innych placówek oświatowych w kraju i za granicą. Dodajmy, że śpiewać będziemy 4 strofy hymnu.

Drugie śpiewanie hymnu będzie miało miejsce w dniu święta niepodległościowego, czyli w niedzielę, o godzinie 12.00. Tym razem „Mazurka Dąbrowskiego” mogą zaśpiewać wszyscy w każdym miejscu, w którym się znajdują (na przykład włączając się do śpiewu dobiegającego z odbiornika radiowego czy telewizyjnego). Oprócz tego wspólne śpiewanie hymnu odbędzie się w naszej gminie pod pomnikiem Weteranów Walk o Niepodległość RP, oczywiście w samo południe 11 listopada.