Nyska drogówka informuje

przez AW
Odsłony: 287

Częste kontrole trzeźwości i prędkości to zadania, jakie czekają na policjantów ruchu drogowego w trakcie Świąt Wielkiej Nocy.

Funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na to, czy wszyscy podróżujący jadą z zapiętymi pasami i czy dzieci przewożone są w fotelikach. Zadbają też o niechronionych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że życie i zdrowie mamy tylko jedno, a lekceważenie przepisów i praw drugiego człowieka na drodze może doprowadzić do tragedii.

Od dzisiaj tj. 30 marca do poniedziałku nyscy funkcjonariusze ruchu drogowego na terenie całego powiatu prowadzić będą działania „Bezpieczna Wielkanoc””. Swoją uwagę skoncentrują na drogach wylotowych, trasach szybkiego ruchu i tych miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego. Policjanci kontrolować będą prędkość, z jaką poruszają się kierowcy, a także stan techniczny pojazdów.

Funkcjonariusze ruchu drogowego do kontroli używać będą również radiowozów nieoznakowanych z wideo rejestratorami. Ponadto zwrócą uwagę na ruch pieszych oraz rowerzystów. Mundurowi będą egzekwować od pieszych aby korzystali z chodników, a przez kierujących rowerami z dróg rowerowych.

Policjanci sprawdzać będą stan trzeźwości kierujących. Dla tych, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu, tak jak i w latach ubiegłych, nie będzie pobłażania. Policyjne działania to również sprawdzenie, czy wszyscy podróżujący jadą z zapiętymi pasami bezpieczeństwa i czy dzieci przewożone są w fotelikach.

Przypominamy również o ograniczeniach w ruchu dla pojazdów o DMC przekraczającej 12 ton:

31 marca – w godz. 18.00-22.00

01 kwietnia – w godz. 8.00-22.00

02 kwietnia – w godz. 8.00-22.00

Do wszystkich kierowców apelujemy o rozwagę i ostrożność za kierownicą. Święta Wielkanocne to szczególny czas spędzany w gronie rodziny, dlatego zróbmy wszystko, aby minęły one w spokojnej atmosferze nie tylko przy stole, ale także na drodze. (źródło: KPP Nysa)