Głuchołazy. Rozpoczęło się asfaltowanie drogi krajowej nr 40
- przez JW

Dobre wiadomości dla mieszkańców Głuchołaz i kierowców korzystających z drogi krajowej nr 40. Rozpoczęły się prace związane z układaniem nowej nawierzchni asfaltowej. Drogowcy pracują obecnie na odcinku przy szpitalu, gdzie asfaltowana jest pierwsza warstwa na jednym pasie ruchu.
W przyszłym tygodniu prace mają przenieść się na przeciwległy pas. Równocześnie roboty prowadzone są także na drogach wlotowych do Głuchołaz — na ulicy Wyszyńskiego i Skłodowskiej. Tam zakończono już układanie krawężników oraz kostki brukowej na jezdni. Trwają także prace brukarskie przy chodnikach.
Obecnie w rejonie szpitala wciąż obowiązuje ruch wahadłowy. Po zakończeniu asfaltowania na tym odcinku, ruch ma wrócić do normy i będzie odbywał się w dwóch kierunkach. Następnie drogowcy przeniosą się w stronę mostu, gdzie rozpoczną kolejny etap robót na ulicy Skłodowskiej.
Zakończenie całej inwestycji planowane jest na III kwartał 2025 roku.
Czytaj też: Projekt nowego mostu w Głuchołazach zaprezentowany! Dwóch ministrów z wizytą w naszym mieście
Zobacz też: 90 milionów złotych wsparcia w Głuchołazach – jak dzielono pomoc dla powodzian?
Zobacz również: Głuchołazy straciły szansę na ponad 79 milionów złotych na mieszkania po powodzi? Czy wszystko zrobiono na czas?
Głuchołazy - portal miasta i gminy. Wiadomości i komentarze.