Wystawa Muzeum Orderu Uśmiechu w Głuchołazach

przez JW
Odsłony: 993
Głuchołazy otwarcie izby pamięci
Głuchołazy otwarcie izby pamięci

21 września br., w Głuchołazach odbyła się uroczysta ceremonia otwarcia wystawy Muzeum Orderu Uśmiechu. Wydarzenie to było wyjątkowe w skali kraju, gdyż Głuchołazy są miastem, w którym powstał projekt orderu.

W uroczystości wzięli udział m.in. Martyna Wojciechowska, Ewa Chrobak i Marek Michalak, kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu. Obecni byli także przedstawiciele władz samorządowych oraz mieszkańcy miasta.

Wystawa prezentuje historię Orderu Uśmiechu, od momentu jego powstania w 1968 r. do dziś. Można na niej zobaczyć m.in. oryginalne dokumenty i fotografie.

Wystawa jest dostępna dla zwiedzających od 22 września br. w Głuchołaskiej Izbie Pamięci, która mieści się w budynku Liceum Ogólnokształcącego w Głuchołazach.

Głuchołaska Izba Pamięci będzie rozbudowywana o kolejne pomieszczenia. W nowych salach będą prezentowane pamiątki związane z historią regionu, w tym dokumenty, fotografie, mapy i eksponaty. Będzie tam również przedstawiona historia wydobycia złota oraz lecznictwa uzdrowiskowego, które odgrywały ważną rolę w rozwoju miasta.

Czytaj też: Co ze śmieciami z Konradowa?

Zobacz też: Zamożność miast a jakość życia mieszkańców – przykład Głuchołaz

Zobacz również: Order Uśmiechu dla Martyny Wojciechowskiej

Nasza strona: glucholazy.eu

Głuchołazy - portal miasta i gminy. Wiadomości i komentarze.

FB strona 

FB grupa Głuchołazy

Głuchołazy na YouTube