Nowa rada, nowe wyższe diety

przez JW
Odsłony: 558
Głuchołazy sesja Rady Miejskiej
Głuchołazy sesja Rady Miejskiej

Obserwujący pierwszą sesję Rady Miejskiej w Głuchołazach nie mogli oprzeć się wrażeniu, że ważniejsze od sprawy mieszkańców stało się podnoszenie wysokości diet dla samorządowców.

Dodanie do porządku obrad punktu dotyczącego zmiany diet wywołało zdziwienie i rozczarowanie.

Co więcej, samorządowcy zdają się traktować podniesienie diet jako formalność, wprowadzając uchwałę bez dyskusji i refleksji nad konsekwencjami dla budżetu oraz opinii publicznej. Brak otwartej debaty nad tą kwestią podważa transparentność i odpowiedzialność władz lokalnych.

Ponadto, warto zastanowić się, kto stoi za inicjatywą podnoszenia diet, i jakie są motywacje takiej decyzji. Czy rzeczywiście służy to interesom społeczności lokalnej, czy raczej zaspokaja ambicje jednostek?

Przykładowe zmiany w wysokości diet, takie jak podwyższenie dla Przewodniczącego czy Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej, wydają się być nieadekwatne w kontekście realnych potrzeb i trudności finansowych wielu mieszkańców.

Cały ten proces pozostawia wiele pytań bez odpowiedzi i pogłębia dystans między władzami a społecznością lokalną. Zamiast koncentrować się na poprawie warunków życia mieszkańców, samorządowcy wydają się bardziej zainteresowani poprawą własnej sytuacji finansowej.

Warto zatem, aby mieszkańcy Głuchołaz zwrócili uwagę na te decyzje i zadali pytanie, czy ich głosy i potrzeby są naprawdę słyszane i reprezentowane przez radnych.

Poniżej przedstawiamy treść całej uchwały:

Czytaj też: Nowa Rada Miejska w Głuchołazach

Zobacz też: Paweł Szymkowicz nowym burmistrzem Głuchołaz

Zobacz również: Kogo wybrano do Rady Powiatu

Nasza strona: glucholazy.eu

Głuchołazy - portal miasta i gminy. Wiadomości i komentarze

FB strona 

FB grupa Głuchołazy