Nie szukamy rozgłosu

przez artykuł nadesłany
Odsłony: 451
"Nie szukamy rozgłosu"-zapewnił prezes stowarzyszenia z Nowego Świętowa p. Szymon Biliński. Tak też jest w istocie, bo gdy szukałam informacji o "Głodnych Pana", niewiele znalazłam na temat ich działalności.
       Usłyszeliśmy o nich podczas kwesty, która już po raz trzeci odbyła się w kościele parafialnym w Burgrabicach. Można było za darowiznę otrzymać paschaliki na stół wielkanocny. Zebrane środki (ok. 500 zł) wraz z innymi z terenu gminy Głuchołazy, ale też Nysy i Głębinowa pozwolą kupić kuchenkę gazową, czajnik elektryczny, wykładzinę podłogową i artykuły spożywcze dla kilku rodzin.
        Stowarzyszenie istnieje od 25.06.2019r. i liczy ok. 20 członków. "Wszystko zaczęło się od zbiórek żywności dla Kresowian i współpracy z harcerzami i spotkań przyjaciół"- powiedział p. Biliński. W rozmowie wymienił z wdzięcznością wielu patronów i współtwórców działań charytatywnych: księży z gminy Głuchołazy, ale też Głębinowa i Nysy, zaangażowane rodziny, młodzież, Koło Gospodyń z Charbielina, firmy, prywatnych darczyńców o otwartych sercach i GOPS w Głuchołazach.
         Najważniejsze i pierwsze jest jednak spotkanie z drugim człowiekiem, nawiązanie przyjaźni i twórcze przeżywanie rzeczywistości. Tych spotkań w czasie pandemii brakuje, ale stowarzyszenie stara się realizować zamierzenia w niewielkich zespołach z zachowaniem obostrzeń. 
         Jak można ująć wszystkie cele w jednym zdaniu? Pomaganie i korzystanie z pomocy z życzliwością i wzajemnym szacunkiem.
          Działania " Głodnych Pana" cieszą się uznaniem i wsparciem wielu sympatyków i darczyńców, warte są naśladowania. Dobro jest ciche, dyskretne, łączy ludzi różnych wyznań i przekonań politycznych. 

Wpłat można dokonywać:

TYTUŁ : DAROWIZNA

Nr konta : 16109021670000000142968724

 

A.B.