Burmistrz tłumaczy się z podwyżek podatków

przez es
Odsłony: 1910
Głuchołazy burmistrz
Głuchołazy burmistrz

Na stronie Urzędu Miejskiego w Głuchołazach ukazało się pismo, w którym burmistrz tłumaczy się z podwyżek podatku,

które razem z radnymi zafundował mieszkańcom naszej gminy w przyszłym roku kalendarzowym. W obszernym wywodzie możemy przeczytać o klęskach, które spadły na naszą gminę w postaci inflacji, zmian w podatku PIT, wzrostu minimalnego wynagrodzenia, niedostosowania subwencji oświatowej, wzrostu liczby osób w DPS-ach oraz wzrostu oprocentowania kredytów zaciągniętych przez gminę.
Wszystkie te plagi do reszty osłabiły finanse gminy, które nigdy przecież nie były w dobrej kondycji, i dlatego władze miasta zdecydowały się przerzucić ciężar reperacji gminnego portfela na mieszkańców w postaci wyższych podatków. Aby łatwiej było nam przełknąć cios podatkowy, władze gminy zaprezentowały stawki podatkowe w innych gminach, ale nie wiadomo, dlaczego akurat w tych, bo na przykład gminy Nysa jakoś w wykazie znaleźć nie można, a leży stosunkowo blisko Głuchołaz.
Zakładamy, że można by przygotować równie długą listę gmin, w których podatki są niższe, ale rozumiemy, że skoro intencją autora pisma było tłumaczenie, dlaczego podrożały u nas podatki, wybrał takie gminy jak Opole czy Kędzierzyn-Koźle. Nie wykluczamy, że zaprezentowane argumenty do kogoś przemówią.

Zobacz też: Głuchołazy niedobre do życia

Czytaj też: Basen poszedł w odstawkę

Zobacz również: Burmistrz i radni zaglądają do kieszeni podatników

Nasza strona: glucholazy.eu

Głuchołazy - portal miasta i gminy. Wiadomości i komentarze.