Wynagrodzenie burmistrza podniesione na maksa?

przez es
Odsłony: 1845
Głuchołazy burmistrz
Głuchołazy burmistrz

Jeśli radni Rady Miejskiej w Głuchołazach przegłosują uchwałę w sprawie podwyżki pensji burmistrza, nasz włodarz otrzyma wynagrodzenie wywindowane na maksa.

Trzeba bowiem wiedzieć, że pensja burmistrza zależy od dobrej woli radnych, tzn. jej wysokość może być różna w różnych gminach, ale nie może przekroczyć maksymalnego poziomu określonego w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 25 października 2021 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych. Według tego rozporządzenia burmistrzowi gminy powyżej 15 tys. do 100 tys. mieszkańców nie można podnieść pensji wyżej niż kwota, którą w nowym projekcie uchwały zaproponowano burmistrzowi Głuchołaz.
Nasuwa się zatem pytanie, dlaczego radni Głuchołaz chcą tak szczodrze wynagrodzić swego włodarza. Czy sami również liczą na podwyżki diet do maksymalnej wysokości, czy może postanowili zaszaleć publicznym groszem? Jak do całej tej podwyżki ma się fakt, iż niedawno podniesiono mieszkańcom podatki, bo rzekomo mamy w gminie trudności finansowe wywołane inflacją, zmianami w podatku PIT, wzrostem minimalnego wynagrodzenia, niedostosowaniem subwencji oświatowej, wzrostem liczby osób w DPS-ach oraz wzrostem oprocentowania kredytów zaciągniętych przez gminę? Czyżby kłopoty finansowe gminy zostały tak szybko zażegnane?
Szkoda, że przygotowując projekt nowej uchwały, nie pomyślano o oszczędności, która jest cnotą w każdych czasach. Szkoda, że nie pomyślano o moralności, bo o niej chyba zapomniano, jeśli w takiej gminie jak nasza zaproponowano burmistrzowi najwyższą z możliwych stawek wynagrodzenia, podczas gdy niektórzy pracownicy na gminnych etatach pracują za najniższe krajowe. 

 

Zobacz też: Burmistrz Głuchołaz zarobi więcej

Czytaj też: Burmistrz i radni zaglądają do kieszeni podatników

Zobacz również: Gmina zaciąga nowy kredyt

Nasza strona: glucholazy.eu

Głuchołazy - portal miasta i gminy. Wiadomości i komentarze.