Tabletki jodowe już czekają

przez es
Odsłony: 1168
Głuchołazy
Głuchołazy

Gmina Głuchołazy rozpoczęła już dystrybucję tabletek jodowych dla mieszkańców w razie eksplozji jądrowej.

Jodek potasu trafił do szkół oraz placówek medycznych, gdzie będzie przechowywany i w razie potrzeby wydawany. Władze gminy uspokajają, że nie ma żadnych podstaw, by leki te wydawać i podjęte kroki są na wypadek czarnego scenariusza, który nigdy może się nie sprawdzić. Mieszkańcy powinni jednak wiedzieć, gdzie po ogłoszeniu informacji o eksplozji mogą tabletki takie otrzymać. Gmina Głuchołazy opublikowała listę punktów wydawania leku. Warto także zapoznać się z informacjami dotyczącymi postępowania w przypadku zagrożenia jądrowego zamieszczonymi na stronie Urzędu Miejskiego w Głuchołazach. A czytamy tam m.in.:
Sugerujemy, aby pobierali Państwo tabletki ze wskazanych punktów dystrybucji w lokalizacjach znajdujących się najbliżej miejsca zamieszkania lub pracy.
We wskazanych punktach odbywać się będzie wyłącznie wydawanie tabletek, w żadnej placówce nie będzie podawany preparat dzieciom.
Bardzo istotnym jest czas podania preparatu jodu. Tabletek nie powinno przyjmować się wcześniej niż 24 godziny przed rozpoczęciem ekspozycji i nie później niż 2 godziny po rozpoczęciu ekspozycji.

 

Czytaj też: Suszył zioło na strychu

Zobacz też: Chatka myśliwska w październiku

Zobacz również: Gmina zapłaciła za bankiet 21,5 tys. zł

Czytaj też: Mamy pręgierz

Nasza strona: glucholazy.eu

Głuchołazy - portal miasta i gminy. Wiadomości i komentarze.

FB strona 

FB grupa Głuchołazy