Kanalizacja jeszcze nie dla wszystkich

przez es
Odsłony: 638
Głuchołazy
Głuchołazy

Wydawałoby się, że poprowadzenie sieci wodno-kanalizacyjnej w Podlesiu to ostatni etap, który ostatecznie zakończy tę inwestycję w gminie Głuchołazy,

tymczasem okazuje się, że na naszej mapie są białe plamy, a więc miejsca, gdzie tej infrastruktury zabrakło. Taka sytuacja jest na przykład w miejscowości Stary Las. Sieci wodno-kanalizacyjnej nie podłączono tu do co najmniej 2 położonych koło siebie budynków. Ich mieszkańcy muszą nadal korzystać ze studni, a to szczególnie w okresie letnim nie zawsze jest możliwe, bo studnie potrafią wysychać. Kiedy prawie wszystkie budynki w gminie są podłączone do wodociągów i kanalizacji, rodziny na popegeerowskich terenach w Starym Lesie zastanawiają się, czy kiedykolwiek będą mieć w swoich domach taki luksus.
Dodać jeszcze trzeba, że woda i kanalizacja to nie jedyna inwestycja, z udziału w której wyłączono to osiedle. Tak samo tragiczna jest tu droga, przy której nie ma ani jednej ulicznej latarni. Sprawą zainteresował się radny J. Wanicki, który wnioskował o pilne zajęcie się kwestią. Na razie po jego interpelacji pismo w tej sprawie zostało skierowane do głuchołaskich "Wodociągów". Czas pokaże, czy gmina przejdzie do czynów, czy też pozostanie w sferze formułowania odmownych odpowiedzi.

Czytaj też: Czy w Głuchołazach powstanie tor saneczkowy?

Zobacz też: Czy w Głuchołazach będzie nowe muzeum?

Zobacz również: Bitwa o stolik medialny

Czytaj też: Z gminy Głuchołazy zniknęło 2269 osób

Nasza strona: glucholazy.eu

Głuchołazy - portal miasta i gminy. Wiadomości i komentarze.

FB strona 

FB grupa Głuchołazy

Głuchołazy na YouTube