Nowy most na rzece Biała Głuchołaska

przez JW
Odsłony: 366
Głuchołazy most
Głuchołazy most

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu informuje, że do końca roku ma być gotowa konstrukcja nowego mostu na rzece Biała Głuchołaska w Głuchołazach.

Most o długości 45 m i szerokości 11 m będzie kluczowym elementem rozbudowy odcinka DK40 o długości niespełna kilometra. Obecnie trwają prace zbrojeniowe i betonowanie przyczółków, a także prace związane z kanalizacją deszczową i sanitarną, siecią wodociągową, teletechniczną oraz elektroenergetyczną.

Rozbudowa DK40 w Głuchołazach

Odcinek DK40 przechodzący przez Głuchołazy zostanie wzmocniony, a jego nośność dostosowana do obciążenia 11,5 t/oś. Pasy do skrętu w lewo na skrzyżowaniach, w tym na tych z sygnalizacją świetlną, poprawią płynność ruchu. Planowana jest również budowa ronda oraz dwóch skrzyżowań z sygnalizacją świetlną, a także przebudowa chodników oraz budowa drogi dla pieszych i rowerów.

Inne prace infrastrukturalne

Rozbudowa obejmie także budowę i przebudowę oświetlenia, odwodnienia, urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz infrastruktury technicznej. Zakończenie wszystkich prac na odcinku planowane jest na 2025 rok. Projekt o wartości 38 282 229,55 zł realizuje konsorcjum Himmel i Papesch Opole oraz Adac Lewar. (foto: GDDKiA Opole)

Czytaj też: Wybrano sołtysów i rady sołeckie

Zobacz też: Majątek naszych radnych

Zobacz również: Nowa rada, nowe wyższe diety

Nasza strona: glucholazy.eu

Głuchołazy - portal miasta i gminy. Wiadomości i komentarze

FB strona 

FB grupa Głuchołazy

Głuchołazy na YouTube