Mieszkańcy nie chcą śmietnika w tym miejscu
glucholazy
Odsłony: 3563

Mieszkańcy domów przy ulicy Góry św. Anny i Rynku są przeciwni budowie śmietnika na środku ich podwórka. Do tej pory kontenery na odpady znajdowały się z boku placu, a teraz podobno bez porozumienia z mieszkańcami gmina rozpoczęła budowę boksu śmietnikowego w innym miejscu. Zbulwersowani taką sytuację mieszkańcy zwołali w sobotę spotkanie, podczas którego wyrazili swoje obawy i sprzeciw przeciwko rozpoczętej budowie. Ich zdaniem stawianie śmietnika w centrum podwórka to bardzo zły pomysł. Kiedy przyjdą upały, woń nieczystości będzie rozchodziła się po całym placu, a gdy zaczną wiać wiatry, śmieci będą fruwały dookoła. Obawiają się też, że wiata śmietnikowa może uniemożliwić dojazd do budynków pojazdom uprzywilejowanym.

Czytaj więcej
Głuchołazy, jakich już nie ma
JW
Odsłony: 3891

Dawnych wspomnień czar i zdjęć z przeszłości ciąg dalszy.
Więc dzisiaj rzymskokatolicki kościół gimnazjalny św. Franciszka z Asyżu (dawniej ewangelicki). Zaprojektowany przez architekta Hartmanna, został wzniesiony w latach 1865-1866. Ma neogotycką formę, z ośmioboczną wieżą, która została zakończona iglicowym hełmem.
Możemy porównać i zobaczyć jak zmieniło się nasze miasto. Zdjęcie wykonano przed drugą wojną światową. Został opublikowane przez Bibliotekę Śląską.

Czytaj więcej
Co z alkoholem w miejscach publicznych?
es
Odsłony: 3783

Choć były różne pomysły dotyczące wyeliminowania alkoholu z miejsc publicznych w Głuchołazach, na razie nic nie osiągnięto. Ulica Kościuszki, Góry św. Anny czy osiedle Tysiąclecia nadal są ulubionymi punktami, w których gromadzą się miłośnicy trunków. Jak powiedział burmistrz Głuchołaz, liczba patroli policyjnych w tej okolicy jest odpowiednia do liczby kadry w naszym komisariacie, a zatem nie może być mowy o zwiększeniu wizyt mundurowych w miejscach, gdzie zwykle przesiaduje „kwiat” Głuchołaz. Wnioski i pomysły radnych są słuszne, ale, jak to zwykle bywa, brakuje narzędzi i środków, by wcielić je w życie.

Czytaj więcej