Spotkania Focolari w Biskupowie

przez Artykuł nadesłany
Odsłony: 1968
Gmina Głuchołazy Biskupów
Gmina Głuchołazy Biskupów
Czerwcowe niedzielne popołudnie  spędziliśmy u gościnnych Ojców Benedyktynów w Biskupowie. Miało tam miejsce spotkanie grupy Słów Życia, które jest częścią Ruchu Focolari. Zaczęło się mszą św. o godz. 15, następnie uczestnicy przeszli na pobliską polankę, by przy kawie i pysznym cieście rozważyć Słowo Passa Parola i porozmawiać.
Focolari ( z wł. focolare- ognisko) to Ruch zapoczątkowany przez Chiarę Lubich w czasie II wojny św. w Trydencie. Chroniąc się wraz z przyjaciółmi przed bombardowaniem Chiara czytała Ewangelię przy blasku świec. Zrozumiała, że te Słowa należy wprowadzać w życie. Zapisała: " Ja, ty, biali i czarni, człowiek z pierwszego stulecia czy z 2000 roku, matka czy poseł, rolnik czy więzień, dziecko czy dziadek: każdy przychodzący na świat może żyć Słowem Bożym: każdym Słowem Bożym." ( Chiara Lubich, Słowo Boże, Fundacja Mariapoli, wyd. Święty Wojciech 2012, s. 17).
Skutki codziennego rozważania zauważyła od razu: " Gasną nienawiści i urazy. Wiele rodzin odnajduje pokój".
Ruch Focolari w ciągu 60 lat zyskał ponad 2 mln członków i aprobatę władz Kościoła. Celem jego jest dążenie do duchowej jedności osób w każdym wieku, z każdej kultury i tworzenie jedności rodziny ludzkiej.
Spotkania są otwarte dla wszystkich, którzy chcieliby spędzić jedno niedzielne popołudnie wsłuchując się w Słowa Życia w obecności Braci Benedyktynów, których cechuje duża otwartość na gości, zgodnie z regułą św. Benedykta.
A.B.