Sztolnia Bialska otwarta ponownie!

przez JW
Odsłony: 1086
Głuchołazy sztolnia
Głuchołazy sztolnia

Mamy świetne wieści dla mieszkańców i turystów! Sztolnia Bialska znów jest dostępna do zwiedzania. To niezwykłe miejsce, będące świadectwem historii górniczej naszego regionu, zostało otwarte po długim okresie remontu.

Sztolnia Bialska, położona przy promenadzie nad malowniczą Białą Głuchołaską, to dawne wyrobisko górnicze, które powstało w wyniku wydobycia złota. Jej długość wynosi 10 metrów posiada też dwa otwory, które pozwalają na przejście przez nią.

Otoczona piękną przyrodą, sztolnia jest miejscem szczególnym dla naszej społeczności. Obok samej sztolni znajduje się źródełko Żegnalce, dodając jeszcze więcej uroku temu miejscu.

Okres remontu był długi i wielu z was czekało na jego zakończenie z niecierpliwością. Teraz, po zakończonych pracach, możemy cieszyć się zabezpieczeniami, które zapewniają bezpieczeństwo podczas zwiedzania, chroniąc nas przed ewentualnymi osunięciami skał. 

Warto dodać, że choć oświetlenie w sztolni kiedyś działało, aktualnie nie funkcjonuje lub zostało wyłączone. Pomimo tego, zachęcamy do odwiedzenia tego unikatowego miejsca i odkrycia jego fascynującej historii.

Zapraszamy do odwiedzenia Sztolni Bialskiej.

Czytaj też: Nowa Rada Miejska w Głuchołazach

Zobacz też: Paweł Szymkowicz nowym burmistrzem Głuchołaz

Zobacz również: Kogo wybrano do Rady Powiatu

Nasza strona: glucholazy.eu

Głuchołazy - portal miasta i gminy. Wiadomości i komentarze

FB strona 

FB grupa Głuchołazy