Relacja z warsztatów serowarskich

przez JW
Odsłony: 207
Głuchołazy Charbielin sery
Głuchołazy Charbielin sery

Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w niezwykle udanym wydarzeniu, zorganizowanym przez Dom Charbielin.

To miejsce znane z organizacji ciekawych i angażujących imprez dla mieszkańców oraz turystów naszej gminy. Tym razem uczestniczyliśmy w Warsztatach Serowarskich prowadzonych przez ekspertów z AhSer Serowarnia Namysłów.

Warsztaty odbyły się w malowniczych ogrodach Domu Charbielin, co dodatkowo umiliło uczestnikom czas spędzony na świeżym powietrzu. W trakcie wydarzenia uczestnicy mieli okazję zgłębić tajniki produkcji serów. Mogliśmy podglądać, jak wytwarza się tradycyjne sery takie jak bundz i ricotta, co wzbudziło ogromne zainteresowanie zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci.

Po części edukacyjnej nadszedł czas na degustację. Przygotowane sery były prawdziwą ucztą dla podniebienia, a orzeźwiający napój izotoniczny z miętą idealnie dopełniał smak serowych specjałów. Całe wydarzenie odbyło się przy sprzyjającej pogodzie, co z pewnością przyczyniło się do jego sukcesu.

Gospodarze Domu Charbielin zapowiedzieli, że to dopiero początek takich spotkań. Już teraz planują kolejne interesujące wydarzenia, o których będziemy Was na bieżąco informować. Serdecznie zachęcamy do udziału w przyszłych imprezach.

Zobacz też: Wakacyjne działania biblioteki w Głuchołazach

Zobacz również: Spotkajmy się na kropce

Czytaj też: Wakacje w Centrum Kultury

Nasza strona: glucholazy.eu

Głuchołazy - portal miasta i gminy. Wiadomości i komentarze.

FB strona 

Głuchołazy na YouTube