Głuchołazy burmistrz
Głuchołazy burmistrz
Burmistrz tłumaczy się z podwyżek podatków
es
Odsłony: 156

Na stronie Urzędu Miejskiego w Głuchołazach ukazało się pismo, w którym burmistrz tłumaczy się z podwyżek podatku, które razem z radnymi zafundował mieszkańcom naszej gminy w przyszłym roku kalendarzowym. W obszernym wywodzie możemy przeczytać o klęskach, które spadły na naszą gminę w postaci inflacji, zmian w podatku PIT, wzrostu minimalnego wynagrodzenia, niedostosowania subwencji oświatowej, wzrostu liczby osób w DPS-ach oraz wzrostu oprocentowania kredytów zaciągniętych przez gminę.
Wszystkie te plagi do reszty osłabiły finanse gminy, które nigdy przecież nie były w dobrej kondycji, i dlatego władze miasta zdecydowały się przerzucić ciężar reperacji gminnego portfela na mieszkańców w postaci wyższych podatków. Aby łatwiej było nam przełknąć cios podatkowy, władze gminy zaprezentowały stawki podatkowe w innych gminach, ale nie wiadomo, dlaczego akurat w tych, bo na przykład gminy Nysa jakoś w wykazie znaleźć nie można, a leży stosunkowo blisko Głuchołaz.
Zakładamy, że można by przygotować równie długą listę gmin, w których podatki są niższe, ale rozumiemy, że skoro intencją autora pisma było tłumaczenie, dlaczego podrożały u nas podatki, wybrał takie gminy jak Opole czy Kędzierzyn-Koźle. Nie wykluczamy, że zaprezentowane argumenty do kogoś przemówią.

Zobacz też: Głuchołazy niedobre do życia

Czytaj też: Basen poszedł w odstawkę

Zobacz również: Burmistrz i radni zaglądają do kieszeni podatników

Nasza strona: glucholazy.eu

Głuchołazy - portal miasta i gminy. Wiadomości i komentarze.

Głuchołazy radni
Głuchołazy radni
Brązowy medal dla D. Szenawy
es
Odsłony: 93

Głuchołazianin D. Szenawa zdobył brązowy medal w kategorii Mens Sport Shorts na Mistrzostwach Europy Nabba i WFF w Pradze.

Na to wydarzenie wuefista z Głuchołaz czekał od maja, kiedy to okazało się, że dzięki dobremu wynikowi w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Nabba i WFF został zakwalifikowany do kadry Polski. Wysiłek się opłacił i oto mamy w Głuchołazach brązowego medalistę mistrzostw Europy.

Zobacz też: Głuchołazianin wygrał Golden Trail Championship

Czytaj też: Co z kładką przez Białkę?

Zobacz również: D. Szenawa mistrzem Polski

Nasza strona: glucholazy.eu

Głuchołazy - portal miasta i gminy. Wiadomości i komentarze.

Głuchołazy policja
Głuchołazy policja
W Podkamieniu zginął pieszy
es
Odsłony: 132

Tragiczną okazała się noc 20 listopada. W Podkamieniu zginął na drodze 41-letni mieszkaniec Głuchołaz, pieszy. Według wczesnych ustaleń szedł drogą ok. godziny 1.00 po północy bez obowiązujących odblasków na odzieży. Nie został zauważony przez kierowcę busa, a potrącenie okazało się śmiertelne. Jak podało Radio Opole, 24-letni kierowca z woj. dolnośląskiego był trzeźwy.

Czytaj też: Turysta wpadł do kamieniołomu

Zobacz też: Mamy grupę poszukiwawczo-ratowniczą

Zobacz również: Głuchołazianka pchnęła nożem kolegę

Nasza strona: glucholazy.eu

Głuchołazy - portal miasta i gminy. Wiadomości i komentarze.